Питання та відповіді (FAQ):
Користувач задає потрібні параметри, а сервіс підбирає релевантне, для нього, рішення. Користувач економить свої час на пошук потрібної кредитної пропозиції та свої гроші, завдяки правильному вибору найвигідніших умов кредиту.
Якщо Користувач не визначився, який продукт вибрати: кредитну карту, мікро-кредит (кредит онлайн) або придбання товару у кредит, Він має можливість ознайомитися з основними відомостями про представлені кредитні продукти в нашому сервісі.
Для отримання рекомендацій щодо кредитного продукту користувачу необхідно на головній сторінці або на сторінці з кредитними продуктами банків та МФО натиснути на кнопку «Підібрати кредит» і заповнити необхідні параметри. Система запропонує релевантні кредитні продукти для користувача. Або ознайомитися з основними відомостями про кредитні продукти та зробити вибір самостійно.
Банківська кредитна картка – це платіжна картка, яка дозволяє користувачу оплачувати товари і послуги за рахунок коштів банку (кредитний ліміт). Користувач завжди матє додаткову суму для витрат, що зручно в разі незапланованих покупок або інших термінових потреб.
Банківська кредитна картка це кредит, який можна отримати в середньому протягом 15 хвилин, оцінюється платоспроможність клієнта і визначається максимальна сума кредитного ліміту. Суму кредитного ліміту можна вибрати відразу всю або по частинах. Кредитний ліміт можна повертати одним платежем або за графіком платежів. Подати заявку на встановлення кредитного ліміту можна використовуючи пристрій з підключенням до Інтернету. Кредитний ліміт доступний як правило в розмірі грошової суми до 100 000 грн. Дана сума залежить від умов кредитора, більше інформації на домашній сторінці кожного кредитора. Кредитори оцінюють платоспроможність кожного позичальника індивідуально, тому кредит може бути з обмеженою сумою.
МФО (мікро-фінансові організації) – це небанківські фінансові установи, що надають кредити невеликими сумами (мікро кредити).
Продукт мікрокредитування (або кредит МФО) – це кредит невеликої суми грошей на короткий термін, оформлення якого займає у користувача лише кілька хвилин. Надані кошти перераховуються, як правило, на банківську платіжну карту або видаються готівкою. Організації, які надають міро кредити не є банківськими структурами, при цьому, є фінансовими організаціями з відповідними ліцензіями та контролюються державним регулятором.
Це кредит, який можна отримати в середньому протягом 15 хвилин. Подати заявку на кредит можна, використовуючи обладнання з підключенням до Інтернету. Кредит онлайн передбачений для вирішення непередбачених і невідкладних ситуацій. Доступний в розмірі грошової суми до 100 000 грн. Розмір цієї суми залежить від умов кредитора, більше інформації на домашній сторінці кожного кредитора. Кредитори оцінюють платоспроможність кожного позичальника індивідуально, тому перший кредит може бути з обмеженою грошовою сумою та строком користування.
Сьогодні в Україні діє велика кількість сервісів, які пропонують оформити позику в режимі онлайн. Для цього навіть не потрібно виходити з дому — достатньо заповнити анкету на сайті компанії. Є можливість взяти кредит без вихідних. Якщо клієнт звертається за грошима вперше, їх видають на пільгових умовах — зі зниженими відсотками або зовсім без них. У деяких фірмах діє програма лояльності, що дозволяє користуватися послугами мікро-кредитної організації на вигідних умовах — за умови дотримання термінів повернення заборгованості і тривалої співпраці.
Пільговий період кредитування (або грейс-період) – це період часу, протягом якого банк або фінансова компанія дає можливість клієнтам користуватися кредитними грошима безкоштовно або за пільговою процентною ставкою (наприклад 0,01%) за умови повного погашення заборгованості до закінчення терміну дії цього пільгового періоду.
Кешбек – це бонусна програма банків і фінансових організацій, при якій клієнт може повернути частину від витрачених грошей при розрахунках банківською карткою в торгових мережах або в Інтернет-магазинах. Повернення здійснює банк. Правила, величина і терміни надання кешбеку встановлюються кожною фінансовою установою індивідуально.
Мінімальний платіж за банківською кредитною карткою – обов’язковий щомісячний платіж в рахунок погашення кредиту при наявності боргу. Становить певний відсоток від загальної суми заборгованості на розрахункову дату.
У багатьох сервісах онлайн-кредитування передбачена послуга продовження (пролонгації) терміну виплати заборгованості. За це зазвичай стягують окрему плату. Вона невелика, тому необтяжлива для більшості позичальників.
Пролонгація кредиту передбачає продовження його терміну і нарахування відсотків без урахування основної суми позики. У деяких випадках мікро-фінансові організації встановлюють певну вартість послуги на конкретну кількість днів.
Як і інші послуги, пролонгація надається в режимі онлайн. Для продовження необхідно активувати відповідну опцію в особистому кабінеті, а потім перерахувати необхідну суму для її оплати.
Потрібно мати на увазі, що протягом часу продовження на заборгованість продовжують нараховуватися відсотки відповідно до передбаченої правилами фінансової установи ставки.
Реструктуризація кредитної заборгованості – це внесення корективів до умов кредитного договору щодо порядку повернення кредитних коштів (як-то процентної ставки, графіка погашення боргу тощо), задля створення оптимально сприятливих умов для виконання зобов’язань боржником.
Дана послуга оформляється через певний час знаходження користувача в простроченні. Як правило, реструктуризація передбачає поділ суми боргу на частини з можливістю поступової їх виплати.
Кредитна історія – це докладне досьє позичальника, в якому зберігається інформація про його платіжну дисципліну: кредити, які він брав до цього в банках і фінансових компаніях, з фіксацією сум, дат всіх платежів і прострочень, якщо такі були. Ці дані банки та фінансові установи передають в такі організації як бюро кредитних історій, які їх накопичують. В майбутньому, бюро кредитних історій надає доступ банкам та фінансовим установам до інформації про потенційного позичальника.
Розмір кредитного ліміту розраховується індивідуально для кожного користувача та залежить від багатьох факторів: вік клієнта, фінансовий стан, наявність офіційного працевлаштування, розмір регулярного доходу, кредитна історія і т.д.
Основні моменти, на які необхідно звернути увагу при виборі кредитної картки або продукту мікро-кредитування:
- розмір кредитного ліміту;
- відсоткова ставка за користування коштами;
- наявність і тривалість пільгового періоду;
- наявність програми лояльності;
- комісія за поповнення і зняття готівки для карт;
- комісія за переказ коштів з одного рахунку користувача на інший для карт.
У більшості випадків заявки на кредит схвалюються. Причиною відмови, в першу чергу, може послужити погана кредитна історія потенційного клієнта. Також висока ймовірність відмови, якщо позичальник має кілька діючих кредитів, нехай і оплачує їх справно.
Так само вплинути на відмову можуть такі чинники:
- вік позичальника;
- відсутність довідки про доходи або відсутність доходу взагалі;
- відсутність реєстрації (прописки);
- помилки і неточності при заповненні даних;
- підозра на шахрайські дії з боку позичальника.
МФО видають невеликі позики на короткий термін. Зазвичай кредитний ліміт не перевищує 10-15 тисяч гривень, а термін погашення встановлюється в основному до місяця. Відсоткова ставка в МФО значно вище, ніж в банках, високі відсотки обумовлені тим, що МФО ставить мінімальні вимоги до позичальників.
Банки видають кредит, коли вважають клієнта благонадійним позичальником на основі поданих даних. Як правило, необхідно надання ряду документів, довідок і відомостей для отримання необхідної суми кредиту. Але в свою чергу процентні ставки в рази нижче, ніж у МФО, а мінімальний термін кредитування становить рік.
Основні вимоги до позичальника з боку банківських і фінансових установ:
- громадянство України;
- вік клієнта від 18 років;
- наявність обов’язкових документів, таких, як паспорт та ідентифікаційний код;
- пенсійне посвідчення (для пенсіонерів);
- наявність позитивної кредитної історії;
- наявність банківської карти, виданої будь-яким українським банком;
- наявність регулярного доходу, щоб подати заявку на кредит;
- наявність діючого номера мобільного телефону;
- наявність діючої електронної пошти.
Наявність поручителя або застава для отримання кредиту не потрібна.
Для оформлення кредитної картки необхідні наступні документи:
- паспорт громадянина України;
- довідку про присвоєння ІПН або відмітку у паспорті громадянина України про відмову у присвоєнні ІПН;
- надання довідки про доходи та інших документів, що підтверджують платоспроможність.
Потрібно звернути увагу, що різні банки можуть вимагати й інші документи в залежності від своїх політик і правил.
Для оформлення кредиту необхідно:
- паспорт громадянином України і ІПН;
- виписка з банківського рахунку та / або довідка з роботи, якщо цього вимагає кредитор.
Перший кредит можна отримати в розмірі від 100 ₴ до 100 000 ₴, якщо своєчасно буде здійснена виплата кредиту. Кредитори пропонують різні періоди виплат із знижкою 99% від комісійної плати за кредит, більше інформації на домашній сторінці кожного кредитора.
Перший раз подаючи заявку на кредит онлайн, необхідно зареєструватись, і позичальник погоджується з умовами надання кредиту.
Кредитор, одержавши заявку на отримання кредиту, розглядає її і, в разі отримання позитивної відповіді, перераховує кошти. Кошти можна отримати в середньому протягом 15 хвилин, після подання заявки на кредит.
Беручи кредит повторно, позичальнику потрібно лише вибрати суму коштів і строк виплати.
На даний момент в Україні дозволено мати кілька відкритих кредитів. Законодавство не обмежує максимальну кількість позик, якщо тільки не прострочили кредитний платіж і не потрапили в список боржників. Важливо, щоб Ваша платоспроможність дозволяла оформити кілька кредитів.
У свою чергу, оформити кілька активних кредитів в одному МФО не можна, отримати наступний кредит можливо тільки після оплати поточного.
Однак, ми не рекомендуємо клієнтам оформляти кредит в іншій фінансовій установі для погашення поточного, оскільки це може тільки погіршити ваше фінансове становище.
Якщо ви розумієте, що не встигаєте виплатити позику вчасно, краще скористатися послугою пролонгації й продовжити користування кредитом, якщо є така можливість і організація-кредитор пропонує таку послугу.
- порівняйте кредиторів та зробіть свідомий вибір або скористайтесь нашою рекомендацією;
- заповніть заявку на кредит;
- кредитне рішення позикодавець повідомить користувачу протягом декількох хвилин, але не пізніше, ніж протягом одного робочого дня;
- при позитивному рішенні – отримайте гроші на платіжну картку;
- при першому запозиченні сума грошей обмежена, але позитивним моментом є те, що в Україні більшість кредитних компаній пропонують перший кредит безкоштовно, тобто без відсотків або за пільговою відсотковою ставкою.
Вибираючи кредитора в Інтернеті, необхідно звернути увагу на:
- суму кредиту;
- строк виплати;
- річну відсоткову ставку;
- вікові обмеження позичальника;
- робочий час кредитора;
- протягом якого часу грошова сума буде перерахована;
- штрафні відсотки.
Річна відсоткова ставка (РВС) це загальні витрати по кредиту, які виражені у відсотках. У розрахунок річної відсоткової ставки не включені витрати, які пов’язані з невиконанням встановлених зобов’язань в кредитному договорі. Річна відсоткова ставка може бути до 1095% на рік і більше.
Кредит онлайн буде прийнятний, якщо:
- виникли непередбачені витрати, оплатити послуги або доставку товару необхідно зараз;
- якщо немає боргів по кредитних платежах;
- якщо кредитний платіж не перевищує 40% від Твоїх щомісячних доходів.
Кредит онлайн не буде прийнятний, якщо:
- мета отримання кредиту, оплата інших кредитних зобов’язань;
- якщо планується покупка, яка не відповідає Твоєму фінансовому становищу;
- якщо точно знаєш, що не зможеш виплатити кредит в зазначений термін.
Позичай відповідально, оцінивши можливість повернути кредит. Перед тим як зайняти, ознайомся з умовами кредитного договору, переконайся, що зможеш їх виконати.
Для кожного користувача кредитор встановлює кредитний ліміт індивідуально.
Безвідсотковий грошовий кредит під 0,01% – це кредит, коли кредитор не застосовує плату за використання кредиту, Позичальник виплачує таку ж грошову суму, яку взяв у позику. Швидкі позики часто пропонують перший кредит без комісійної плати, деякі з кредиторів організовують періоди акцій, коли є можливість безвідсотковий кредит отримати необмежену кількість разів. Наприклад: займаючи 1000 ₴ на 10 днів, тобі треба буде віддати 1001 ₴.
Причину відмови кредитори не розголошують, але, як правило видати вам позику не зможуть, якщо:
- ви не є громадянином України;
- вам менше 18 років або більше 70 років;
- ви не виплатили попередній кредит у того ж кредитора;
- ви значитесь як боржник в одному з реєстрів боржників;
- при реєстрації на сайті кредитодавця ви вказали помилкові дані;
- прив’язка банківської карти, власником якої ви не є.
Також радимо перевірити свою кредитну історію в БКІ і переконатися в тому, що у Вас немає непогашених боргів.
Щоб точно впевнитися, що відмова не пов’язана з зазначеними вами даними, варто перевірити коректність їх заповнення і в разі необхідності змінити невірну інформацію.
Дуже часто виникають помилки в зв’язку з тим, що у клієнтів закінчується термін дії банківської картки, або стоїть ліміт на операції в інтернеті.
Термін дії картки написаний на лицьовій стороні вашої банківської картки, а дізнатися про ліміти ви може зателефонувавши на номер клієнтської підтримки банку, вказаний на зворотному боці вашої банківської картки.
Іноді відбуваються відмови через дані, які надає Бюро кредитний історій, і вам слід звернутися туди. Можливо помилка саме там, наприклад, вони не оновили інформацію по вже погашеним кредитам.
Немає сенсу подавати однотипні заявки знову і знову, іноді слід почекати поки інформація в Бюро кредитних історій оновиться.
Часто відмова обумовлена саме поганою кредитною історією позичальника. Будь-яка фінансова компанія відмовить у видачі кредиту, знаючи про існуючу заборгованість. Тому важливо не пропускати оплату, оскільки це безпосередньо впливає на кредитну історію, і якщо позичальник захоче взяти наступний кредит на більш вигідних умовах: на велику суму, під менший відсоток – з поганою кредитною історією і низьким кредитним рейтингом це зробити буде проблематично.
У разі, якщо ви розумієте, що не зможете вчасно оплатити виданий займ, ми радимо до закінчення дії договору оформити пролонгацію (продовження) кредиту. Скориставшись цією послугою ви зможете продовжити кредит на потрібний вам час на максимально вигідних умовах і уникнете проблем з кредитною історією.
Зверніть увагу, що причину відмови в отриманні позики конкретному клієнту фінансові організації не розголошують. Ми привели основний список причин, ознайомившись з яким, ви зможете зрозуміти, чим обумовлена відмова і що потрібно зробити, щоб ваша заявка була схвалена.
Ви можете перенести дату погашення кредиту – продовжити свій кредит. Сплативши фактично нараховані відсотки, ви продовжуєте термін кредиту на кількість необхідних днів користування. Ця дія називається – пролонгація.
За несвоєчасну сплату кредитних коштів передбачена відповідальність. Вона може відрізнятися в залежності від мікро-кредитної установи. Найбільш поширені такі типи відповідальності:
- штраф;
- пеня.
Штраф являє собою одноразову санкцію у вигляді фіксованої суми або певного відсотка від заборгованості.
Пеня – це відсотки за особливою збільшеною ставкою (підвищені відсотки). Їх починають нараховувати після того, як клієнт допустив прострочення.
Якщо громадянин не повертає кредитну заборгованість з нарахованими відсотками, пенями і штрафами самостійно, кредитор звертається до суду. Після отримання рішення та видачі виконавчого документа останній направляється в Державну виконавчу службу. Починається примусове стягнення. Воно теж пов’язане зі штрафами і різними фінансовими санкціями. Але вже з боку держави.
Несвоєчасна оплата кредиту через санкції цілком може збільшитися в півтора — два рази. Тому позикові кошти краще повертати своєчасно.
Швидкі кредити або мікро-кредити один з найпопулярніших видів кредитів онлайн. Свою популярність вони придбали, пропонуючи швидко зайняти гроші, в середньому протягом від 15 до 30 хвилин. Займаючи в перший раз швидкі кредити пропонують знижку на комісійну плату. У разі змін попиту на ринку, кредитори пропонують кредити з можливістю довгострокового повернення. Максимальна сума довгострокового кредиту становить до 100000 ₴ зі строком повернення до 72 місяців.
Звернувшись до кредитора, збільшення суми кредиту можливо. Отримавши додаткову суму та строк виплати.
У період строку виплати кредиту є можливість здійснити виплату кредиту частинами, тобто можна здійснити кілька платежів. Якщо немає можливості виплатити кредит в строк, зазначений у договорі, можливе продовження строку виплати кредиту. Розмір оплати продовження можна дізнатися звернувшись до кредитора у відділ обслуговування користувачів.
Платіж за кредитом можна здійснити:
- в особистому кабінеті на сайті кредитора;
- в інтернет-банкінгу банку користувача;
- у касі банку надавши реквізити кредитора;
- у терміналах самообслуговування;
- по телефону (для клієнтів Приватбанку) зателефонувавши в службу клієнтської підтримки та вказавши реквізити кредитора.
Так. Кредит можна виплатити в будь-який момент.
Укладений кредитний договір буде зберігатися в базі даних кредитора необмежений час. Після отримання письмового запиту клієнта договір може бути спрямований на вказану клієнтом адресу.
В багатьох випадках заявки користувачів приймаються і розглядаються в режимі 24 на 7. Сервіси працюють цілодобово, навіть у вихідні та святкові дні. Тому, якщо гроші знадобилися вночі або у вихідний день – ви можете подати заявку і протягом декількох хвилин вона буде розглянута.
Коли по кредитному договору утворюється заборгованість, яку не вдається погасити шляхом реструктуризації в протягом 90 днів, позика передається іншому кредитору. Така процедура називається переуступкою боргу, її законність підтверджена Нацбанком України. Для проведення переуступки позики згода боржника не потрібна.
Якщо борг переуступлено, значить відбулася зміна кредитора. Незабаром новий кредитор зв’яжеться з вами, щоб обговорити порядок виплати тіла кредиту і пені.
Важливо! Проводячи переуступку боргу, передаються всі права і обов’язки по кредиту від одного кредитора до іншого. Якщо Ви отримали повідомлення, що борг переуступлено, перевірте Особистий кабінет на сайті кредитора: там повинна з’явитися інформація про нового кредитора і його контакти.